Hakkımızda

Hakkımızda

SENUR A.Ş. HAKKINDA

Türkiye’de küçük elektrikli ev aletleri sektörünün gelişmesinde ve ülkemizin global düzeyde etkin bir role ulaşmasında önemli katkıları bulunan SENUR Elektrik Motorları A.Ş., 1962 yılında fonksiyonel, kaliteli, pratik ve yenilikçi ürünler tasarlayıp üretmek misyonuyla yola çıktı. Sektörde AR-GE merkezi kuran ilk şirket olan SENUR, kuruluşundan bu yana ortaya koyduğu bilgi, deneyim ve teknolojisiyle dünya devlerinin de tercih ettiği üretici firmalardan biri oldu.

Türkiye’nin ilk narenciye sıkacağını, ilk katı meyve sıkacağını, ilk mutfak robotunu, ilk halı yıkama makinesini, ilk et kıyma makinesini ve ilk et kıymalı mutfak robotunu üreten SENUR, bu yönüyle sektörde “İlklerin mimarı” olarak öne çıktı. 2000 yılının başında, markalaşma çalışmalarına ağırlık veren SENUR, yurt içinden ve yurt dışından daha çok tüketiciye ulaşmak amacıyla 2001 yılında Arnica markasını hayata geçirdi.

Su filtreli süpürgeleri, mutfak robotlarını, ütüleri ve hayatı kolaylaştıran ürünleri tüketicilerin kullanımına sunan Arnica, tasarımdan gelen kullanım kolaylığı ve kalitesi ile öne çıktı. Arnica ile tüketicileri gerçek temizlikle buluşturmak için “tozu yok eden teknoloji” olarak tanımlanan DWS’yi geliştiren SENUR, Arnica marka tüm su filtreli süpürgelerde bulunan bu patentli sistem ile tozu suya hapsetti.

Yarım asırlık üretici bir güç olan SENUR, Arnica markasının yanı sıra üretim yaptığı dünya devleri aracılığıyla 5 kıtada 40’a yakın ülkede yüzbinlerce evde, milyonlarca tüketiciye ürünleriyle ulaştı.

Tüketicilere daha iyisini sunmaya odaklı yaklaşımı ile kendisiyle yarışan SENUR, başarılarla ördüğü yoluna güvenle devam ederken ulusal ve uluslararası alanda da prestijli tasarım ödüllerine layık görüldü.

SENUR’un Arnica markası çok sayıda ürünle birden fazla kez elde ettiği tasarım ödülleri şunlar:

1998, ETMK Tasarım Ödülü

2009, Tüketici Kalite Ödülü

2010, Design Turkey Üstün Tasarım Ödülü,

2011-2012, İtalya A’Design Ödülleri (Altın kategorisi)

2012, Good Design Ödülleri Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Merkezi Mimarlık Sanat Tasarımı ve Kentsel Çalışmalar

2012, Design Turkey Üstün Tasarım Ödülü

2012-2013, İtalya A’Design Ödülleri (Altın kategorisi)

2014-2015, İtalya A’Design Ödülleri (Altın kategorisi)

2015, Good Design Ödülleri, Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Merkezi Mimarlık Sanat Tasarımı ve Kentsel Çalışmalar

2014-2015, İtalya A’Design Ödülleri (Gümüş kategorisi)

2016, Almanya Red Dot Ödülleri (Ürün Tasarım kategorisi)

2017-2019, Good Design Ödülleri, Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Merkezi Mimarlık Sanat Tasarımı ve Kentsel Çalışmalar

2018-2019, Good Design Ödülleri, Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Merkezi Mimarlık Sanat Tasarımı ve Kentsel Çalışmalar

2019, IDA Design Ödülleri (Mansiyon)

2019-2020, İtalya A’Design Ödülleri (Gümüş ve bronz kategorileri)

2020, Fransa DNA Paris Design Ödülleri

2020-2021, İtalya A’Design Ödülleri (Altın kategorisi)

2021, IDA Design Ödülleri (Bronz kategorisi)

2021-2022, İtalya A’Design Ödülleri (Gümüş kategorisi)

Tasarım ve Ar-Ge odaklı yaklaşımı ile inovasyonu odağına alarak üretim ve pazarlama stratejilerini oluşturan SENUR, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran ve yaşam konforunu artıran ürünleri sunmaya devam ediyor.

Tarihçemiz

İhracat Ülkeleri